Dziękujemy za patronaty

Za trzy tygodnie w Andrychowie odbędą się Polonijne Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej. Przygotowania do imprezy idą pełną parą a organizatorzy: Fundacja SEMPER POLONIA , Urząd Miejski w Andrychowie, Fundacja „Polska Siatkówka” i KS „Beskid” maja już pełną listę drużyn, które potwierdziły swój udział. W Mistrzostwach wystartuje 12 polonijnych drużyn męskich i 5 drużyn kobiet z 6 krajów i Kanady.

Miło nam poinformować, że marszałek Senatu RP pan Bogdan Borusewicz wyraził zgodę na objęcie patronatu nad imprezą. W liście do prezesa Fundacji SEMPER POLONIA napisał: „Jestem przekonany, że przyjazd naszych rodaków na Polonijne Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej będzie dla nich wielkim wydarzeniem nie tylko na niwie sportowej, ale także pozwoli na jeszcze większe związanie z kulturą, tradycją i ziemią Polska. Wyrażam uznanie Organizatorom za trud i zaangażowanie wkładane w przygotowanie tej wspaniałej imprezy.”

Patronat medialny nad Mistrzostwami objęła TVP Polonia. Dyrektor Łukasz Kardas napisał nam, że „Promocja polonijnego sportu, przybliżanie widzom wiedzy o dawnych i współczesnych polskich sportowych sukcesach jest w pełni zbieżne z celami i zadaniami TVP Polonia”. Mamy zapewnienie, że o naszej imprezie TVP Polonia będzie informowała w programie informacyjno-publicystycznym „Polonia 24”.

Przypominamy, że Polonijne Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej w Andrychowie odbędą się dzięki finansowemu wsparciu Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

Więcej informacji o turnieju można znaleźć w portalu IUVENUM POLONIA (kliknij). 

21.08.2012 opublikowano w Aktualności