Stypendyści SEMPER POLONIA kandydują do litewskiego sejmu!

Już w niedzielę Litwini zdecydują o tym, kto będzie rządził ich krajem przez najbliższe cztery lata. Wśród kandydatów na posłów, na listach wyborczych Akcji Wyborczej Polaków na Litwie (AWPL) są m.in. stypendyści Fundacji SEMPER POLONIA.

Pierwsi Litwini pojawią się przy urnach już o poranku. Kogo wybiorą? Według sondaży rządzący przez ostatnie cztery lata konserwatyści i liberałowie, zostaną odsunięci od władzy. Ich miejsce zająć ma Litewska Partia Socjaldemokratyczna. Jednym z koalicjantów socjaldemokratów może zostać AWPL. Cztery lata temu polskie ugrupowanie wprowadziło do litewskiego sejmu trzech posłów, w tym roku liczy na szersze poparcie.

Pierwsze sondażowe wyniki wyborów poznamy w niedzielny wieczór.

W wybory parlamentarne na Litwie mocno angażują się stypendyści Fundacji SEMPER POLONIA. Na listach wyborczych AWPL jest aż siedmioro „naszych” kandydatów. Są to Albert Narwojsz, Alina Kowalewska, Renata Sobieska, Artur Siemaszko, Wiktoria Dailygiene, Edyta Szyszko i Mirosław Bogdanowicz. 

Oprócz kandydowania podopieczni SEMPER POLONIA pomagają przy organizowaniu i prawidłowym przeprowadzeniu wyborów. Katarzyna Dzierźyńska – Loch i Alina Newedomskyte zasiądą jako przewodniczące Komisji Wyborczych. Dodatkowo dziesięciu stypendystów zostało członkami Komisji Wyborczych natomiast piętnastu będzie obserwatorami jutrzejszych wyborów.

– Zaangażowana postawa naszych stypendystów w wyborach napawa naszą Fundację dumą i potwierdza słuszność obranej przez nas drogi – komentuje Marek Hauszyld, prezes Fundacji SEMPER POLONIA, która od piętnastu lat wspiera polskich studentów na Litwie.

MZ

13.10.2012 opublikowano w Aktualności