Aktywna absolwentka

Ponad 250 wystawców z 9 krajów Europy zgromadziły w miniony weekend XIII Wileńskie Targi Książki. Dzięki zaangażowaniu Instytutu Polskiego w Wilnie i pracującej w tej instytucji byłej stypendystki SEMPER POLONIA stoisko na tej prestiżowej imprezie miała też Polska.  

Tegoroczna edycja wileńskich Targów poświęcona była promocji czytelnictwa. Odbyło się kilkanaście spotkań publiczności z autorami, do akcji „Znani czytają” przyłączyło się z kolei kilkunastu wybitnych przedstawicieli życia kulturalnego Litwy.   

Na targach promowano też literacki dorobek litewskiego poety Jonasa Mačiulisa-Maironisa, którego 150. rocznicę urodzin obchodzona jest w tym roku na Litwie.

Z postacią Janusza Korczaka i obchodzonego właśnie Roku Korczakowskiego związane było natomiast tematycznie stoisko Instytutu Polskiego w Wilnie. Ponadto na stoisku swoje najnowsze książki, wydane także w języku litewskim, podpisywali pisarze Paweł Huelle i Ignacy Karpowicz.

W przygotowanie stoiska i jego obsługę aktywnie włączyła się absolwentka programu stypendialnego naszej Fundacji p. Katarzyna Dzierżyńska-Loch (nz. trzecia od lewej), o czym donosimy z nieskrywaną dumą.  

Więcej o XIII Wileńskich Targach Książki w portalu IUVENUM POLONIA (kliknij)

28.02.2012 opublikowano w Aktualności