Portal młodej Polonii IUVENUM POLONIA

Portal Młodej Polonii IUVENUM POLONIA (www.iuve.pl) powstał w styczniu 2010 r. Strona jest hybrydą wortalu informacyjnego i portalu społecznościowego i jest adresowana do młodych osób polskiego pochodzenia (głównie uczniów i studentów), którzy za jego pośrednictwem mogą dowiadywać się o ważnych sprawach dotyczących kraju pochodzenia (sfery zainteresowania serwisu to edukacja, turystyka, kultura, sport, gospodarka, polityka oraz szeroko pojęty ruch polonijny) oraz nawiązywać kontakty ze swoimi polonijnymi rówieśnikami z całego świata (m.in. poprzez moduł „wasze komentarze”, forum dyskusyjne oraz profile portalu w najpopularniejszych aktualnie serwisach społecznościowych). 

Adresatami portalu są również osoby zainteresowane działalnością na rzecz Polski i Polonii, w tym działacze organizacji polonijnych, ich członkowie, reprezentanci społeczności polonijnych w lokalnych samorządach oraz we władzach na szczeblu ogólnokrajowym, a także dziennikarze mediów polonijnych; treści prezentowane w serwisie ukierunkowane są na bowiem na aktywizację społeczno-polityczną liderów polskich społeczności za granicą i zacieśnianie związku Polonii z Polską. 

W ciągu dwóch lat działalności portal zdobył blisko 40 tys. użytkowników z 82 krajów świata i zanotował ponad 370 tys. odsłon strony głównej oraz podstron portalu.  

Wszelkich informacji o programie, w tym możliwościach współpracy udziela:

Grzegorz Żurawiecki
E-mail: gzurawiecki@semperpolonia.pl
Tel. +48-22-818-21-17

12.01.2012 opublikowano w Programy Fundacji, Portal młodej Polonii IUVENUM POLONIA, Oferta Fundacji, Dla uczniów i studentów, Dla szkół i uniwersytetów, Dla organizacji polonijnych i mediów